Reklama
  • Wtorek, 13 grudnia 2016 (08:05)

    Domowa maseczka wygładzająca i nabłyszczająca włosy

Moje włosy są „wysokoporowate” – jak to określają blogerki zajmujące się urodą. Gdy tylko wyjdę z domu w wietrzny dzień, natychmiast zbijają się w „kolonie”, czyli strączki, które wymagają rozczesania. Czy jakaś domowa maseczka zmieni je w sypką, lśniącą taflę? Maria z Bochni

Włosy o wysokiej porowatości, czyli nierównej powierzchni (z rozchylonymi łuskami i dużą ilością ubytków) rzeczywiście „zlepiają się” w grupki, jak rzepy. Sypkie i lśniące mogą być tylko włosy idealnie gładkie na całej długości.

Domową maseczkę wygładzającą można przygotować z lnu. Gotujemy pół szklanki ziarenek siemienia z 1,5 szklanki wody do uzyskania żelu. Nakładamy go na umyte włosy (można rozcieńczyć wodą różaną, jeśli jest za gęsty).

Reklama

Nakładamy na 30 minut, zmywamy letnią wodą. Najlepiej byłoby powtarzać zabieg po każdym myciu, a przynajmniej 2-3 razy w tygodniu.

Zobacz również

  • Dokładnie oczyść Zanim nałożysz hennę lub inną roślinną farbę, dokładnie umyj włosy szamponem z SLS (czyli detergentami), lecz bez silikonów. SLS lepiej unikać w kosmetykach, ale nie tym razem.... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.