Reklama
  • Czwartek, 24 marca 2016 (14:05)

    Ekspresowe odżywki, które odbudują strukturę włosów

Chcesz mieć pięknie ułożoną fryzurę? Wykorzystaj nowy pielęgnacyjny trend, aby zwiększyć podatność włosów na układanie.

Reklama

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Dobrze nawilżone, pełne blasku włosy po wymodelowaniu zachwycą wyglądem każdego. Efekt „wow” pomogą nam uzyskać szampony i odżywki nowej generacji. Ich zadaniem jest uelastycznienie włosów oraz nadanie im lekkości już podczas mycia, by nie puszyły się i nie „sypały” przy modelowaniu.

Idealne wyłgadzenie

Włosy najlepiej wygładzimy prostownicą. Przedtem trzeba je wysuszyć, by nie utraciły wilgoci, i spryskać termoochronną mgiełką, np. z kolagenem. Jeśli chcemy dodać pasmom objętości, by nie przylegały do głowy, można u nasady „podsypać” je stylizującym pudrem.

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Burza włosów

Nasz Ekspert Anna Skelnik fryzjerka, Salon 14-stka, Rumia, ul. Włókiennicza 14

Podstawą stylizacji dodającej włosom objętości jest dobrze dobrany szampon i odżywka. Oprócz tego do uzyskania „burzy włosów” niezbędny jest płyn do stylizacji lub pianka, którą wgniatamy w wilgotne włosy przed modelowaniem fryzury.

Krótkie włosy można ułożyć za pomocą suszarki i płaskiej szczotki, do długich polecam okrągłą. Często stosowany przez fryzjerów trik to uniesienie włosów u nasady minikarbownicą.

Dobry wybór: Do modelowania delikatnych włosów warto wybrać piankę o lekkiej konsystencji, wzbogaconą nawilżającym olejkiem różanym. Dzięki niej nawet cienkie kosmyki zyskają na objętości, jednocześnie zachowując elastyczność oraz wspaniały blask.

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Pielęgnacja

Kosmetyki z nowych serii oczyszczają i zarazem regenerują nawet szorstkie, zniszczone włosy. Odzyskują one sprężystość już na etapie mycia. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu w recepturach szamponów i odżywek tzw. inteligentnych technologii, np. keradetect.

Umożliwiają one dostarczenie aktywnych składników, m.in. prokeratyny i ceramidów do tych części włosa, gdzie są potrzebne. A kiedy włókna włosa są odżywione, pasma można łatwo modelować.

1. Puder do stylizacji, Batiste, 16,90 zł.

2. Mgiełka wygładzająca, chroni włosy przed wysoką temperaturą, Lee Stafford, 30 zł.

Pianka nadająca objętość, Oil Wonders, Matrix, ok. 40 zł.

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Ekspresowa odżywka z ceramidami, Total Repair, L’Oréal, 21 zł.

Szampon regenerujący, na technologii keradetect, Nivea, 10 zł.

Olivia

Zobacz również

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.