Reklama
  • Poniedziałek, 13 maja 2013 (14:31)

    Farbowanie włosów w domu

Aby oszczędzić czas i pieniądze, wiele z nas farbuje włosy w domu. Ważne, żeby zrobić to dobrze, a efekt będzie jak z salonu.

Zależy ci, żeby kolor był naturalny, lśniący i trwały? Przygotuj się dobrze do zabiegu, a osiągniesz zamierzony cel!

Reklama

Czym farbować włosy?

Najłagodniejszy jest toner. Może zmienić kolor włosów najwyżej o 2-3 tony. Zawiera naturalne składniki (np. wosk pszczeli). Barwa utrzymuje się do 8 myć.

Nie jest to jednak produkt dla ciebie, gdy masz ponad 30 proc. siwych włosów. Trwały efekt daje farba. Umożliwia znaczne przyciemnienie lub rozjaśnienie koloru i całkowicie pokrywa również siwe włosy.

Gdy Twoje włosy są zniszczone, wybierz farby z naturalnymi olejami, pozbawione amoniaku. Dobrze, jeśli w opakowaniu znajduje się maseczka po koloryzacji – utrwali odcień i odżywi włosy, i rękawiczki (ochronią dłonie).

Nakładamy farbę

Skórę blisko włosów (na czole, uszach i karku) zabezpiecz tłustym kremem lub oliwką dla dzieci. Przygotuj: kosmetyk, nożyczki do otwarcia opakowań, grzebień o szeroko rozstawionych zębach.

Farbę nakładaj zaraz po jej przygotowaniu. Trzymaj ją na głowie tyle czasu, ile zaleca producent. Spłukuj tak długo, aż spływająca z włosów woda będzie czysta.

Blondynka do fryzjera

Chcesz zmienić radykalnie kolor włosów? Fryzjer zrobi to dużo lepiej! Szczególnie trudno jest samodzielnie rozjaśnić włosy.

Dobry kierunek

Zacznij od środka głowy, w kierunku karku, a na koniec farbę nałóż na przód i boki.

Drugi raz

Najpierw pokryj odrosty, a na 10 min przed końcem rozprowadź farbę na całej długości włosów.

W koku

Gdy już nałożysz farbę, rozprowadź ją rękami (w rękawiczkach!) i włosy zawiń w kok.

Tekst: MLS

Tele Tydzień
Więcej na temat:Fryzjer | "Blondynka" | Nie | Blondynka | mls | 'Blondynka'

Zobacz również

  • Preparaty te możesz stosować tak często, jak tylko chcesz (nawet po każdym myciu głowy). Barwią włosy bardzo delikatnie lub nadają im tylko lekką poświatę. Są niezastąpione, jeśli chcesz... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.