Reklama
  • Poniedziałek, 13 maja 2013 (14:31)

    Farbowanie włosów w domu

Aby oszczędzić czas i pieniądze, wiele z nas farbuje włosy w domu. Ważne, żeby zrobić to dobrze, a efekt będzie jak z salonu.

Zależy ci, żeby kolor był naturalny, lśniący i trwały? Przygotuj się dobrze do zabiegu, a osiągniesz zamierzony cel!

Reklama

Czym farbować włosy?

Najłagodniejszy jest toner. Może zmienić kolor włosów najwyżej o 2-3 tony. Zawiera naturalne składniki (np. wosk pszczeli). Barwa utrzymuje się do 8 myć.

Nie jest to jednak produkt dla ciebie, gdy masz ponad 30 proc. siwych włosów. Trwały efekt daje farba. Umożliwia znaczne przyciemnienie lub rozjaśnienie koloru i całkowicie pokrywa również siwe włosy.

Gdy Twoje włosy są zniszczone, wybierz farby z naturalnymi olejami, pozbawione amoniaku. Dobrze, jeśli w opakowaniu znajduje się maseczka po koloryzacji – utrwali odcień i odżywi włosy, i rękawiczki (ochronią dłonie).

Nakładamy farbę

Skórę blisko włosów (na czole, uszach i karku) zabezpiecz tłustym kremem lub oliwką dla dzieci. Przygotuj: kosmetyk, nożyczki do otwarcia opakowań, grzebień o szeroko rozstawionych zębach.

Farbę nakładaj zaraz po jej przygotowaniu. Trzymaj ją na głowie tyle czasu, ile zaleca producent. Spłukuj tak długo, aż spływająca z włosów woda będzie czysta.

Blondynka do fryzjera

Chcesz zmienić radykalnie kolor włosów? Fryzjer zrobi to dużo lepiej! Szczególnie trudno jest samodzielnie rozjaśnić włosy.

Dobry kierunek

Zacznij od środka głowy, w kierunku karku, a na koniec farbę nałóż na przód i boki.

Drugi raz

Najpierw pokryj odrosty, a na 10 min przed końcem rozprowadź farbę na całej długości włosów.

W koku

Gdy już nałożysz farbę, rozprowadź ją rękami (w rękawiczkach!) i włosy zawiń w kok.

Tekst: MLS

Tele Tydzień
Więcej na temat:Fryzjer | "Blondynka" | Nie | Blondynka | mls | 'Blondynka'

Zobacz również

  • Ta pora roku to wyzwanie dla włosów i skóry głowy. Zmiany temperatur, noszenie czapki, wilgoć na zewnątrz i suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach dają się im we znaki. więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.