Reklama
  • Piątek, 17 maja 2013 (09:37)

    Fryzury dla cienkich włosów

Nasze pomysły na wiosenne fryzury oraz rady fryzjera pomogą cieszyć się efektem bujnych pasm!

Upięcie z pasm półdługich i długich

Taką fryzurę najlepiej ułożyć z włosów obciętych w miękkiej półokrą głej linii. Wygląda na skomplikowaną, a wymaga tylko sprytnego podtapirowania i fantazyjnego upięcia skręconych kosmyków.

Reklama

Skręcamy kosmyki

Czuprynę, także z tyłu, podziel na średniej grubości pasemka. Każde podtapiruj na całej długości gęstym grzebieniem lub tzw. tapirówką. Rób to partiami, od nasady po końce. Wierzchnią partię pasm lekko przygładź grzebieniem.

Włosy znad czoła i po bokach zbierz w sze rokie kosmyki i skręć od 3/4 długości. Tak przygotowane pasma podepnij wokół głowy szpilkami do koka. Grzebieniem-widelcem uformuj włosy z tyłu. Kilka pasemek przy twarzy skręć lokówką.

Tapirujemy u nasady Stylowa prostota

Klasyczny bob, ale w wersji wydłużonej to dobre cięcie dla cienkich pasm. Łatwo dodać włosom objętości u nasady.

Podsuszamy na szczotce

Umyte pasma osusz ręcznikiem, rozczesz. Wczesz piankę dodającą objętości. Szkieletową szczotką partiami unoś włosy od skóry. Podsuszaj je, kierując strumień powietrza z suszarki na nasadę pasm. Dzięki temu włosy nabiorą puszystości i będą naturalnie odbite od skóry.

Wywijamy końce

Rozdziel czuprynę dwoma przedziałkami: poziomym z tyłu głowy i lekko skośnym z boku, tak aby oddzielić długą grzywkę. Końce pasm wywiń średniej grubości okrągłą szczotką i wysusz. Od spodu spryskaj je lakierem.

Fantazyjne pazurki

Przygotuj czuprynę - umyj włosy szamponem dodającym objętości. Osusz ręcznikiem i rozczesz od środka głowy.

Nadajemy kształt

Wilgotne pasemka spryskaj sprejem unoszącym je od na sady. Wczesz piankę. Pochyl głowę. Palca mi sczesuj kosmyki do przodu i odciągaj od nasady. Susz włosy od dołu.

Na koniec rozburz wymodelowane kosmyki, wgnieć w nie trochę żelu, nadając fryzurze ostateczny kształt.

Błyskawiczne modelowanie sprawi, że króciutkie, ale podcięte warstwami kosmyki nabiorą życia i energii. Dzięki takiej stylizacji fryzurka na chłopczycę nie będzie nudna!

Z wizytą u fryzjera

Fachowiec podpowie ci, jakie strzyżenie i farbowanie są najlepsze dla cienkich włosów. Może zaproponować ci: obcięcie pasm na krótko lub do ramion, bo to idealne długości dla cienkich włosów; pazurki lub warstwowe podcięcie, dzięki którym pasma będą lżejsze i łatwiejsze do wymodelowania; ostre cięcia, które dodają witalności oraz puszystości zwłaszcza włosom obciętym na chłopczycę; asymetryczną grzywkę lub przedziałek (np. łamany), gdyż odwrócą uwagę od niezbyt bujnych kosmyków; balejaż w postaci cieniutkich jedno- lub dwukolorowych pasemek harmonizujących z barwą czupryny; trwałą bez trwałej czyli zabieg dodający włosom puszystości (bez efektu skrętu), ładnie unoszący je od skóry i ułatwiający układanie.

Konsultacja: Piotr Chrobak - fryzjer z salonu urody Futuro w Warszawie

Tekst pochodzi z magazynu

Tina
Więcej na temat:fryzury | piotr

Zobacz również

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.