Reklama
  • Wtorek, 13 grudnia 2016 (08:05)

    Jak mieć dłużej świeżą fryzurę?

Co robić, gdy włosy się przetłuszczają w sezonie grzewczym? Nie chcę myć ich codziennie rano i wychodzić z mokrą głową na mróz. Agnieszka z Kamienia

Jeśli przez większą część roku nie mamy problemu z przetłuszczaniem się włosów, a pojawia się on, gdy kaloryfery zaczynają mocno grzać, to znak, że głowie jest za gorąco, skóra wysycha, a jej gruczoły łojowe próbują to naprawić w jedyny możliwy dla siebie sposób, czyli wytwarzając więcej łoju.

Trzeba więc pilnować, żeby nie przegrzewać głowy, wietrzyć sypialnię przed snem, myć włosy w chłodnej wodzie i suszyć chłodnym nawiewem suszarki.

Reklama

Produktem, który bardzo się przydaje przy takim problemie, jest suchy szampon. Dostępne są już wersje dla blondynek i brunetek. Pochłania on nie tylko sebum, ale także jego zapach.

Szamponem spryskujemy włosy przed pójściem spać, a rano ewentualnie dodajemy jeszcze trochę. Głowę myjemy wówczas co dwa-trzy dni.

Zobacz również

  • Ta pora roku to wyzwanie dla włosów i skóry głowy. Zmiany temperatur, noszenie czapki, wilgoć na zewnątrz i suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach dają się im we znaki. więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.