Reklama
  • Piątek, 21 października 2016 (08:05)

    Jak utrzymać kolor i mieć mocne włosy

Która z nas dzisiaj nie farbuje włosów? Większość. Ile spośród nas potem odpowiednio o nie dba? Mniejszość. A farby szybko się wypłukują i osłabiają nasze kosmyki. Chcesz mieć piękny kolor i lśniące włosy, musisz coś dla nich robić – i to regularnie. Oto zabiegi, o których trzeba pamiętać.

• Zakwaszanie – domyka łuski włosa, dzięki temu pasma stają się bardziej gładkie i błyszczące. W tym celu stosuj 1-2 razy w tygodniu płukankę z octu lub soku z cytryny (2 łyżki octu, np. jabłkowego 3-pro- centowego na litr wody).

Reklama

Uwaga: jeśli użyjesz zbyt mocnego stężenia octu i będziesz to robić codziennie, skutek może być odwrotny.

• Olejowanie – wpływa na poprawę struktury włosa, nawilża i poprawia jego kondycję. W ten sposób naj szybciej nawilżysz włosy w warunkach domowych.

Na czym to polega? Wcierasz naturalny olej w pasma na całej długości lub tylko w końcówki, zawijasz głowę w folię i ręcznik na 2-3 godziny lub całą noc. Potem myjesz włosy i od razu dostrzegasz różnicę.

Jeśli masz problem z wypadającymi kosmykami, najlepiej zadziała olej rycynowy. Dla farbowanych polecane są oleje z awokado, jojoby, olej winogronowy, migdałowy i oliwa z oliwek. Najlepszej jakości jest ta z pierwszego tłoczenia na zimno. Jeśli będziesz taki zabieg wykonywać regularnie, włosy nabiorą blasku, a kolor będzie intensywniejszy i trwalszy.

Uwaga: kurację olejową rozpocznij około tygodnia po farbowaniu włosów. W przeciwnym razie trwałość koloru może się skrócić. I jeszcze jedno – przy rozjaśnianych włosach zazwyczaj lepiej sprawdza się olejowanie na mokro.

• Mycie włosów – jeśli będziesz to robić za często, wysuszysz kosmyki i szybciej zmyjesz kolor. Za rzadkie mycie sprawi, że włosy będą nieestetycznie przetłuszczone. Dlatego częstość mycia dostosuj do swoich potrzeb.

Farbujesz włosy? Sięgaj po kosmetyki do ich pielęgnacji. Po każdym myciu (w letniej, a nie gorącej wodzie) wcieraj we włosy odżywkę, a raz w tygodniu stosuj regeneracyjną maskę.

Zwracaj uwagę na skład szamponów – unikaj siarczanów, sody oraz dużej ilości związków chemicznych. Szukaj w kosmetykach białka (keratyny) oraz substancji mineralnych.

IK

Naturalne domowe maski

• Drożdże + cytryna Kostkę drożdży rozkrusz i dodaj do nich sok wyciśnięty z cytryny. Nałóż na włosy, owiń głowę folią i ręcznikiem, pozostaw na ok. 20 minut.

• Oliwa + cytryna + miód Łyżkę oliwy wymieszaj z sokiem z połówki cytryny i 2 łyżkami miodu. Nałóż na ok. 20 min i poczuj, jak włosy się nawilżają.

Tele Tydzień

Zobacz również

  • Klasyczna henna, czyli barwnik roślinny o nazwie Lawsonia Inermis, barwi skórę i włosy na odcień pomarańczowy i czerwony. Dlatego producenci farb ziołowych dodają do nich inne składniki, aby... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.