Reklama
  • Środa, 28 września 2016 (11:00)

    Suchy szampon odświeży włosy

Nie masz czasu, by umyć głowę? Przyda ci się właśnie ten produkt.

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

1. Jak działa? Właściwie tłumaczy to jego nazwa – kosmetyk nie wymaga użycia wody, ale dobrze odświeża fryzurę. Z tego względu świetnie sprawdza się podczas podróży czy urlopu.

Sprytne oczyszczanie możliwe jest dzięki składnikom pochłaniającym zanieczyszczenia i sebum (czyli tłuszcz). To m.in. skrobia ziemniaczana, ryżowa, kukurydziana, talk oraz ziołowe wyciągi.

Reklama

2. Jak go używać? Najpierw rozczesz włosy. Potrząśnij szamponem, by jego składniki dobrze się wymieszały. Po kolei unoś pasma i spryskuj je szamponem u ich nasady (z odległości ok. 15 cm). Po 5-7 minutach usuń preparat – wystarczy wyczesać go szczotką. Musisz to jednak zrobić bardzo dokładnie, bo inaczej twoje włosy będą wyglądały na siwe (ze względu na białą skrobię czy talk).

Pochyl głowę (nad umywalką lub wanną) i szczotką o gęstym włosiu kilkakrotnie przesuwaj po każdym pasmie. Rób to od ich nasady aż po końce. Możesz również czuprynę wytrzeć w miękki ręcznik, a pozo- stałości szamponu usunąć silnym, chłodnym strumieniem suszarki.

3. Warto wiedzieć. Tego preparatu używaj z umiarem. Jeśli nałożysz go za dużo, będziesz miała kłopoty z jego usunięciem. Nie zapomnij też o osłonięciu ubrania ręcznikiem, bo drobinki kosmetyku z pewnością na nim osiądą.

Pamiętaj też, że suchy szampon nie zastąpi na stałe normalnego szamponu. Stosuj go sporadycznie: na urlopie czy dla szybkiego odświeżenia fryzury.

1. Farmona Radical do każdego rodzaju włosów (10 zł);

2. Bioelixire z olejem macadamia i kolagenem (20 zł);

3. Batiste Heavenly Volume zwiększający objętość (16 zł);

4. Timotei Pure z ekstraktem z zielonej herbaty do włosów normalnych i przetłuszczających się (15 zł);

5. Isana Natychmiastowe Odświeżenie do włosów normalnych i przetłuszczających się (Rossmann, 6 zł);

6. Delia Cosmetics Cameleo do każdego rodzaju włosów (12 zł).

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Relaks

Zobacz również

  • Suche powietrze i ocieranie o ubrania sprawiają, że włosy „łapią” ładunki elektryczne i zachowują się jak odpychające się magnesy. Na szczęście są sposoby, które pozwolą Ci zapanować nad... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.