Reklama
  • Czwartek, 29 sierpnia 2013 (08:05)

    Zabiegi na mocno zniszczone końcówki

Moje włosy przetrwały lato w dość dobrej kondycji, z wyjątkiem końcówek. Są bardzo porozdwajane, z powodu częstego używania lokówki i suszarki. Jak je zregenerować, żeby uniknąć skracania? Wioletta z Bielska

Anna Górska jest ekspertem L‘Oréal Professionnel i właścicielką salonu Fantasy Factory w Częstochowie. Dzieli się z nami swoją wiedzą na temat najskuteczniejszych sposobów pielęgnacji i stylizacji włosów.

Reklama

Jeszcze do niedawna nożyczki byłyby najlepszym rozwiązaniem. Dziś jednak specjalne serum lub jedwab do końcówek ma w ofercie sporo marek, zarówno tych drogeryjnych, jak i dostępnych w salonach fryzjerskich.

Taki kosmetyk scala łuski włosów, nawilża oraz uzupełnia ubytki keratyny. Trzeba go nakładać na same końce, na suche lub wilgotne pasma (w zależności od producenta). Warto pamiętać, że jeśli z regeneracją zwlekamy za długo, włosy po prostu pourywają się na różnej wysokości, a wtedy nie uda się uniknąć ścinania.

Dlatego o końcówki warto dbać stale, a nie dopiero wtedy, gdy gołym okiem będzie widać uszkodzenia.

Więcej na temat:zabiegi | fantasy

Zobacz również

  • Suche powietrze i ocieranie o ubrania sprawiają, że włosy „łapią” ładunki elektryczne i zachowują się jak odpychające się magnesy. Na szczęście są sposoby, które pozwolą Ci zapanować nad... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.