Jak zadbać o włosy blond? Pielęgnacja.

Kobiety, które posiadają blond włosy bardzo często narzekają. Blondynki są przekonane, że to typ włosów, który jest najbardziej wymagający. I nie sposób się z tym nie zgodzić – spośród naturalnych kolorów włosów, to właśnie włosy blond wymagają najwięcej uwagi i są najbardziej absorbujące.

Podatne na zniszczenia, przebarwienia i przesuszenia włosy powinny być pielęgnowane bardzo regularnie i przy wykorzystaniu środków z wyższej półki. Poniżej prezentujemy pięć podstawowych procesów, których realizacja jest niezbędna dla utrzymania prawidłowej kondycji i zdrowia włosów.

Mycie włosów

Włosy należy myć przy wykorzystaniu preparatów o łagodnym działaniu. Silne środki stosować można maksymalnie 1-2 razy w tygodniu. Zaleca się wybór niebieskich lub fioletowych szamponów, gdyż one nie powodują przebarwień na włosach.

Odżywianie włosów

Stosowanie odżywek do włosów to zabieg konieczny. Należy stosować zarówno odżywki zmywalne (stosowanie przy każdorazowej kąpieli), jak i niezmywalne (w ciągu dnia, jako forma ochrony przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi). Wybór odżywek jest kwestią indywidualną – w zależności od poziomu zniszczenia włosa.

Olejowanie włosów

Bardzo ważnym zabiegiem pielęgnacyjno-ochronnym jest stosowanie olejów do włosów. Wybieramy tylko te o naturalnym zabarwieniu, gdyż w przeciwnym wypadku narazimy włosy na występowanie przebarwień. Szczególnie polecamy: olejki kokosowe, z awokado.

Maski regenerujące

Bardzo ważnym zabiegiem jest również stosowanie specjalistycznych maseczek do włosów. Stosowanie tzw. Masek pozwala zregenerować, wzmocnić ochronę i poprawić wygląd włosów. Stosowanie maseczek powinno odbyć się 2-3 razy na tydzień w przypadku włosów bardzo zniszczonych. Kiedy włosy są w dobrej kondycji, maseczki można stosować 1 raz na tydzień.

Dieta i suplementacja

Bardzo ważnym procesem, który ma wpływ na zdrowie włosów jest odżywianie. Należy od wewnątrz dostarczać wszelkie niezbędne witaminy i minerały, a także suplementować biotynę. To środek pozwalający przyśpieszyć wzrost włosów oraz odpowiednio go wzmocnić.

10 wskazówek – czego nie możesz robić z włosami blond?
Jako, że włosy blond uchodzą za najbardziej podatne na zniszczenia, musisz ograniczyć wiele różnych procesów. Poznaj 10 kluczowych wskazówek, które sprawią, że Twoje włosy będą zawsze w optymalnej kondycji.

 1. Ogranicz ekspozycję na promieniowanie UV
  Włosy blond musisz chronić przed słońcem. Korzystaj z kapeluszy i nakładaj specjalne odżywki z filtrem UV. Dzięki temu, Twoje włosy nie będą ulegały nadmiernemu przesuszaniu.
 2. Nie farbuj!
  Według mężczyzn, blondynki są zdecydowanie najpiękniejsze (uważa tak 60% męskiej populacji). Dlatego też, nie farbuj włosów – wszak, jest to proces, który degradująco wpływa na strukturę włosa.
 3. Nie używaj prostownicy!
  Prostownica, nawet z funkcją jonizacji może doprowadzać do przesuszania włosów. Zbyt wysoka temperatura doprowadza do utraty naturalnego blasku i zniszczenia pokrywy ochronnej.
 4. Korzystaj tylko z suszarek z zimnym nawiewem
  Zimny nawiew nie jest tak efektywny jak gorący (suszenie włosów trwa dłużej), ale nie powoduje żadnych skutków ubocznych.
 5. Wykorzystuj suplementy diety
  Bardzo często blondynki zapominają o suplementacji. Biotyna, kompleksy witaminow-mineralne, skrzyp polny czy ekstrakt z pokrzywy – to składniki, które będą świetnym uzupełnieniem Twojej diety.
 6. Zapomnij o piankach, lakierach i żelach.
  Silna chemia utrwalająca Twoje fryzury jest więcej, niż niewskazana. Jeśli już musisz z niej korzystać – postaw na produkty z najwyższej półki.
 7. Ogranicz procesy stylizacji do minimum
  Zbyt częste stosowanie mocnych upięć może mieć wpływ na łamliwość Twoich włosów.
 8. Nie zapominaj o podcinaniu końcówek
  Podcinanie końcówek to mus. Wszak, rozdwajające się końcówki wyglądają niezwykle nieestetycznie.
 9. Nie oszczędzaj na kosmetykach
  Sięgaj po produkty z najwyższej półki.
 10. Dostosuj kosmetyki
  Nawet najlepszy kosmetyk może nie pasować do typu Twoich włosów. Postaraj się dopasować kosmetyki do Twoich włosów. To absolutnie kluczowe.